Край•КА

Етнофестиваль народного одягу «Край•КА Design» в минулому «Край•КА», який розшифровується як “Край Карпат”. А сама “крайка”- це деталь жіночого національного гуцульського вбрання, яка об’єднує багатошаровість одягу – це захід, який поєднує у собі сучасний стиль та культурну спадщину українського народу, якщо так можна назвати вишиванку.

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та навіть більше, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Концепція

Формування якісного матеріального культурно-економічного пласту що базується на особливостях етнографічних регіонів України, а саме на збереженні традиційних мотивів в одязі та їх трансформації в сучасні актуальні дизайн-об’єкти.

Шляхом залучення до участі у фестивалі, виявити і максимально просунути талановитих дизайнерів та виробників, що дбають про збереження і пропагування народних традицій. Створення потужної інформаційно-рекламної платформи в царині етномоди.

Історична довідка.

 

Фестиваль «Край•Ка» вперше провели в Івано-Франківську 05.05.2018 в день святкування дня міста Івано-Франківськ.

Другий показ відбувався 28.10.2018 в рамках проекту «Край•ка Дизайн», який підтримав Український культурний Фонд , в місті партнері Вінниці.

Третій захід відбувся 09.11.2019 в місті Івано-Франківськ за участі голови правління УКФ Марини Порошенко.

Четвертий захід відбувся 05.05.2019 підчас святкування дня міста Івано-Франківськ.

П’ятий захід відбувся в місті Чернігів 23.05.2019 в рамках Галузевої конференції Chernihiv Textile Fest.

Назва фестивалю «Край•КА» – розшифровується як «Край Карпат», а сама крайка, як символ Єднання. В основі проекту закладено популяризація елементів традиційного вбрання та традиційної техніки виробництва одягу в сучасному дизайні.