Край•КА

Етнофестиваль народного одягу «Край•КА Design» в минулому «Край•КА», який розшифровується як “Край Карпат”. А сама “крайка”- це деталь жіночого національного гуцульського вбрання, яка об’єднує багатошаровість одягу – це захід, який поєднує у собі сучасний стиль та культурну спадщину українського народу, якщо так можна назвати вишиванку.

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та навіть більше, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Учасники дійства побачать 8 дизайнерських колекцій, що представляють національні мотиви Карпатського краю, етно-стильові тенденції сучасного одягу, карпатську вишивку та модні тренди. Участь у показі візьмуть місцеві дизайнери, торгові марки, фірми та представники навчальних закладів, що створюють сучасний одяг з натуральних тканин оздоблюючи їх етноелементами.

Особливість, що об’єднує всі колекції – поєднання етнічних мотивів з тенденціями сучасної моди.

Тепер наші дизайнери можуть продемонструвати кращі новинки національної моди, іноземні гості мають нагоду подивитись, наскільки гарним є український традиційний одяг.”

В основі проекту закладено популяризація елементів традиційного вбрання та традиційної техніки виробництва одягу в сучасному дизайні. Хвиля зацікавленості підвищить інтерес до Української культури за межами держави. Завдяки участі в проекті ми прагнемо сформувати міжрегіональну мережу етнодизайнерів, виробників одягу та медіа, шляхом проведення етнофестивалю «Край•КА Дизайн» у містах Вінниця та Івано-Франківськ.

Чому запропонований проект є актуальним для України в цілому, для окремого географічного регіону зокрема? В чому полягає важливість проекту у світовому контексті? В чому полягає унікальність проекту? Чи був проект частково чи повністю втілений раніше? Як проект доповнює наявні регіональні та національні культурні політики? Як проект доповнює вже наявні культурні ініціативи?

Україна є однією з найбільших країн-виробників товарів легкої промисловості. Водночас більшість виробничих потужностей завантажено за давальницькою схемою продукцією закордонних брендів, які широко представлені у вітчизняних торгівельних мережах. Молодим дизайнерам часто важко вирізнитись серед відносно однотипної продукції. При цьому, у суспільстві зростає попит на вітчизняні моделі.

Підтримка брендів та молодих дизайнерів, що використовують етнічну та регіональну тематику традиційного одягу особливо важлива для Івано-Франківської області – адже це регіон з великими культурним різноманіттям, що зараз перебуває під загрозою масової культури та виробництва. Традиційний гуцульський одяг переміщується у музеї, і частина традицій вже втрачається через незацікавленість молоді в отриманні знань.

Розвиток нових модних брендів, що популяризують елементи традиційного вбрання та традиційні техніки виробництва одягу сприяє як підвищенню інтересу до культури Прикарпаття в Україні та за кордоном, так і залученню до збереження унікальної культурної спадщини.

Етномотиви в одязі та декоративно-прикладному мистецтві набувають популярності на світових майданчиках. Зростання продажу такої продукції спостерігається на таких майданчиках, як etsy.com, а використання тематики поширюється у провідних світових дизайнерів.

Унікальність проекту полягає у підтримці та розвитку регіональної культурної спадщини через просування сучасних модних етно брендів, залучення молодих дизайнерів до роботи в етностилі, застосуванні сучасних комунікаційних та навчальних інструментів.

Частково проект був втілений у травні 2018 року, коли був проведений перший показ «Край•КА» в Івано-Франківську. Запропонований проект розширює попередню концепцію, започатковуючи міжрегіональні діалоги, розвиваючи міжсекторальне партнерство, залучаючи відомих дизайнерів для передачі досвіду.

Проект відповідає регіональній програмі соціально-економічного розвитку, стратегії розвитку транскордонних регіонів, національним політикам у сфері культури.

Проект доповнює інші культурні заходи цільових регіонів, формуючи нові інформприводи та культурні партнерства, що сприяє синергетичному ефекту у розвитку культури та креативних індустрій.

Мета та цілі проекту, очікувані результати

Які цілі має проект? Яких результатів планується досягти втіленням цього проекту? Якими є короткострокові результати проекту? Якими є довгострокові результати проекту? Яким чином визначатиметься досягнення цілей проекту? Чи матиме проект план моніторингу та оцінки? Які показники успіху використовуватимуться в процесі оцінки?

Мета проекту – Сформувати міжрегіональну мережу етнодизайнерів, виробників одягу та медіа, шляхом проведення етнофестивалю «Край•КА Дизайн» у містах Вінниця та Івано-Франківськ.

Цілі проекту:

 1. Залучити до показу відомих дизайнерів та реалізувати показ високого рівня
 2. Забезпечити комунікацію між відомими дизайнерами, молодими дизайнерами та студентами, виробниками одягу та медіа у форматі «Край•КА Design Talks»
 3. Сформувати навчально-комунікаційну платформу «Край•КА.Online» для підтримки та розвитку міжрегіональних міжгалузевих партнерств у сфері етнодизайну
 4. Підготовка та поширення відкритих навчальних матеріалів для молодих дизайнерів та виробників одягу за результатами проведення «Край•КА Design Talks»

Короткострокові результати проекту:

 1. Проведення показів моди у містах Вінниця та Івано-Франківськ із залученням не менше 10 провідних регіональних етнодизайнерів
 2. Залучення не менше 100 виробників, студентів коледжів, молодих дизайнерів, представників медіаспільноти до навчань та спілкування в межах «Край•КА a Design Talks»
 3. Розробка та запуск навчально-комунікаційної платформи «Край•КА Online»
 4. Розробка та розміщення навчальних матеріалів на платформі «Край•КА Online»
 5. Залучення не менше 2000 відвідувачів платформи

Довгострокові результати проекту:

 1. Формування мережі молодих та відомих етнодизайнерів у Івано-Франківський та Вінницькій областях
 2. Формування міжсекторальних партнерств для збереження та розвитку регіональної культурної спадщини
 3. Розширення та мережування фестивалю у нових регіонах
 4. Формування аудиторії онлайн-платформи та навчальних курсів

Досягнення цілей визначатиметься на основі щотижневого моніторингу відповідно до робочого плану керівником проекту. Детальний план моніторингу та оцінки проекту буде затверджений командою проекту у перший тиждень реалізації та представлений донору.

В процесі оцінки застосовуватимуться наступні показники успіху:

 1. Кількість залучених учасників показу
 2. Кількість залучених учасників «Край•КА Design Talks»
 3. Кількість відвідувачів платформи «Край•КА Online»
 4. Кількість виготовлених та поширених інформаційних матеріалів

Ким є безпосередня цільова аудиторія проекту? Вік та професія цільової аудиторії, її кількість за віком та професією? Ким є опосередкована цільова аудиторія? Яким чином планується залучення цих двох типів цільової аудиторії?

Безпосередніми цільовими аудиторіями проекту є:

 1. Етнодизайнери Івано-Франківської та Вінницької областей, що вже випускають власні колекції одягу і представлені на ринку. Для участі у показі буде запрошено не менше 10 дизайнерів. Учасники будуть залучені через особисті контакти організаторів.
 2. Успішні дизайнери, виробники, продавці, маркетологи у сфері моди та дизайну, медіа експерти, що проживають у цільових регіонах та в Україні в цілому, що представлять свої кращі практики в рамках «Край•КА Design Talks». До участі буде запрошено не менше 20 учасників. Залучення відбуватиметься через особисті контакти організаторів та партнерів.
 3. Студенти дизайнерських та швейних навчальних закладів, молоді дизайнери та художники з Вінницької та Івано-Франківської областей. Не менше 100 учасників будуть залучені та відібрані через поширення інформації через адміністрації навчальних закладів, центри професійно-технічної освіти, сторінки проекту в Інтернет та соціальних мережах.
 4. Глядачі показів – жителі та гості Івано-Франківської та Вінницької областей, що через інформацію в Інтернет, соціальних мережах, на місцевому телебаченні, місцеве візуальне інформування зацікавляться та зареєструються для участі у показі та зустрічах з дизайнерами, віком від 14 до 70+ років, не менше 200.
 5. Регіональні журналісти та блогери, що роблять матеріали на теми культури, дизайну, моди, сучасного мистецтва, що будуть запрошені адресно організаторами та партнерами, не менше 20.

Опосередкованими цільовими аудиторіями проекту є:

 1. Користувачі інтернет та соціальних мереж, що цікавляться модою, дизайном та сучасним мистецтвом. Через інформаційну кампанію буде залучено не менше 2000 тисяч читачів матеріалів на сторінках проекту та глядачів показу онлайн.
 2. Студенти у сфері дизайну та швейної справи, художники з усієї території України, що зацікавляться онлайн навчальними матеріалами «Край•КА Design Talks». Завдяки інформаційній кампанії буд залучено не менше 500 користувачів навчальних матеріалів, які стануть учасниками спільноти «Край•КА Online»
 3. Представники органів влади та самоврядування Івано-Франківської та Вінницької областей, будуть запрошені на відкриття показів та для участі у нетворкінгу, з метою ширшого включення питань збереження культурної спадщини шляхом підтримки молодих етнодизайнерів та художників в рамках місцевих та регіональних програм, в першу чергу – програм розвитку культури та підприємництва.

 

івано-Франківська ТПП

Івано-Франківська Торгово – Промислова Палата – це консалтингове агенство, Неурядова організація, яка допомагає розвивати ділові та економічні зв’язки не тільки в своєму місті, а й за його межами!

Основні напрями діяльності організації

Одним з головних напрямків діяльності ТПП є сприяння встановленню ділового співробітництва як між місцевими діловими колами, так і з іноземними партнерами.

 1. Формування зовнішньо-економічної політики, сприяння встановленню ділового співробітництва, правове забезпечення зовнішньоекономічної діяльності;
 2. Експертиза, сертифікація та патентно-ліцензійна діяльність;
 3. Міжнародний арбітраж;
 4. Реклама і просування вітчизняної продукції за кордоном та іноземних товарів на внутрішньому ринку, видавнича та перекладацька діяльність;
 5. Організація навчання і підготовки кадрів та фахівців;
 6. Виконання інших функцій, що віднесені до їх компетенції Міжнародним правом та торговельними традиціями.

Наявність матеріально-технічної бази та обладнання для реалізації проектів

Для реалізації проекту Івано-Франківська Торгово-промислова палата надає для використання офіс. Також можливе використання проекційного обладнання, комп’ютерної техніки, послуги інтернету, стаціонарний зв’язок. Відповідно не потрібно буде залучати додаткові витрати на оренду майна та засобів для комунікацій.

Приклади найбільш успішно реалізованих проектів

Івано-Франківська Торгово-промислова палата на даному етапі реалізувала не один десяток успішних проектів та заходів. Останній з яких це проведення культурних заходів в м. Івано-Франківськ: модний показ Край•КА та Джазовий концерт в рамках фестивалю Карпатський простір. Які набрали масу позитивних відгуків від відвідувачів заходів. Також палата організувала поїздку для 64 делегатів на виставку China Homelife 2018 на якій учасники та підприємці мали змогу ознайомитися з новинками та трендами в різних галузях. Нещодавно в стінах палати був проведений захід за підтримки CUTIS Світове бізнес Кафе для жінок, до заходу долучилися підприємці легкої промисловості.

Попередні гранти

CUTIS Національна навчальна програма (ННП) з експорту до Канади 2018

«Сприяння виводу українських виробників на ринки Чехії та Євросоюзу (за сприяння та підтримки уряду Чехії)»

«Розвиток експортного потенціалу харчової промисловості як шлях перетворення економіки Івано-Франківщини на Європейську» (за сприяння та підтримки уряду Чехії)»

East Invest 2 Academy on BSO Strategic Planning 2017,

East Invest 2 Income generation and Service Academy 2016,

East Invest 2 Academy on Membership Management 2016,

East Invest 2 Academy on Strategic HR Management 2016

Вінницька ТПП

Ще одним співорганізатором «Край•КА Design» є Вінницька Торгово – Промислова Палата

Основні напрями діяльності організації

Бізнес-об’єднання, яке представляє інтереси своїх членів та надає послуги для бізнесу і фізичних осіб. Громадська діяльність

Наявність матеріально-технічної бази та обладнання для реалізації проектів

У нас є дві офісні будівлі на вулиці Соборній в центрі міста Вінниця. Наша основна будівля — це триповерховий будинок площею 1148 м2 та конференц-зал на 30 місць. Наш Експоцентр має площу у 1900 м2, з них 700 м2 – виставкова площа, а також конференц-зал на 80 місць. Наші конференц-площі мають проекційне обладнання для презентацій, безпровідний інтернет і кейтерингові послуги.

Приклади найбільш успішно реалізованих проектів

«Бізнес, що сприяє розвитку підприємництва та громадянського суспільства” (2017 рік, за підтримки Американського Корпусу Миру)»

«Європейська система розвитку CERTUA” (2016 рік , за підтримки Сенату Республіки Польща)»

«Формування мережі експертів з інтелектуальної безпеки для малого і середнього бізнесу України»

«Формування всеукраїнської мережі експертів на базі регіональних торгово-промислових палат та асоціацій підприємців.” (2014-2015 роки, за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки)»

Попередні гранти

«Бізнес, що сприяє розвитку підприємництва та громадянського суспільства” (2017 рік, за підтримки Американського Корпусу Миру)»

«Європейська система розвитку CERTUA” (2016 рік , за підтримки Сенату Республіки Польща)»

«Формування мережі експертів з інтелектуальної безпеки для малого і середнього бізнесу України»

«Формування всеукраїнської мережі експертів на базі регіональних торгово-промислових палат та асоціацій підприємців.” (2014-2015 роки, за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки»